مقالات

خدمات نصب و راه اندازی سانترال

خدمات نصب و راه اندازی سانترال

نصب سانترال 

نصب و راه اندازی سانترال یکی از مهم ترین کار هایی است که در ابتدا تاسیس یک شرکت یا اداره باید صورت گیرد. دستگاه سانترال یکی از نیازهای اساسی امروز برای رفع مشکل ارتباطات، در یک شرکت، اداره،ارگان و کارخانه‌ محسوب میگردد.مجموعه اعتماد شبکه پرهام در تهران با بکارگیری کارکنان مجرب و متعهد سال هاست در زمینه نصب و راه اندازی سانترال  و خدمات شبکه فعالیت می نماید.

انواع سانترال

تلفن سانترال یکی از نوع های مختلف تلفن‌های ثابت محسوب شده و معمولا با هدف استفاده در محیط‌های کاری و تجاری  طراحی و در بازار اراِئه می شود . در میان برندهایی که در طول سال های مختلف، اقدام به ساخت و ارائه تلفن‌های سانترال نموده‌اند، پاناسونیک یکی از برند های معتبر از  این گونه محصوب می شود .

نصب سانترال

نصب سانترال در تهران

معمولا سانترال ها به دو دسته تقسیم می گردد : سانترال های  پرظرفیت و کم ظرفیت . نوع جدیدی از تلفن های سانترال را می توان تلفن های تحت شبکه یا IP دانست که علاوه بر روی دستگاه سانترال بر روی سایر مراکز نیز اثر کرده است.

 1.  سانترال های کم ظرفیت بیشتر برای شرکت های کوچک که دارای خطوط تلفن کمتری می باشند مناسب هستند. سانترال های کم ظرفیت توانایی حداکثر 8 خط شهری و 24 خط داخلی را دارند.
 2. برخی از مدل های این دستگاه خود به خود  دارای سه نوع تلفن گویا، همراه با راهنمای صوتی می باشند. از طرف دیگر سانترال های پرظرفیت دارای قابلیت های بیشتری هستند و همچنین می توانند خطوط بیشتری را مدیریت کنند .

سانترال پاناسونیک از انواع بسیار پرکاربرد است که دارای سه نوع تلفن سانترال از جمله سانترال NS، سانترال TDE و سانترال های TDA می باشد.

نمایندگی سانترال

یکی از مهمترین خدمات سانترال در نمایندگی ما فروش انواع محصولات و لوازم جانبی اصلی است. تمامی محصولات به دست کارشناس فروش و آشنا به ساختار سانترال به فروش می‌رسد. البته محصولات سانترال  انواع محدودی دارد..

نصب و راه اندازه سانترال

جهت نصب و راه‌اندازی سانترال، کارشناسان ما  در ابتدا به بررسی موقعیت اداره مربوطه و شرکت می‌پردازد و سپس بر اساس اطلاعات به دست آمده، بهترین سیستم را برای نصب سانترال انتخاب می کنند.

نصب و راه اندازی سانترال

هزینه نصب سانترال

مهم‌ترین قسمت هزینه مربوط به خدمات مختلف سانترال است. هزینه خدمات نصب و راه اندازی سانترال به چند بخش  تقسیم می‌شود:

 • هزینه مربوط به خرید خود دستگاه است.که شما خودتان هم می‌توانید نمونه‌های آن را در همین سایت بازدید کنید.
 • هزینه مربوط به نصب سانترال است. هزینه نصب به عواملی از جمله متراژ کابل  و هزینه کابل کشی و وسعت شرکت بستگی دارد.
 • هزینه تعمیرات بستگی به نوع مشکل دارد. در صورتی که مشکل خیلی بد نباشد و با یک به روزرسانی برطرف شود و نیازی به پرداخت هزینه هنگفت نیست. در صورتی که دستگاه دارای مشکل پیچیده ای باشد هزینه تعمیرات آن به تتریچ تغییر خواهد کرد. به هرحال، برای تعیین دقیق هزینه سانترال اول باید کارشناسان به بررسی دقیق بپردازد.

خدمات نصب سانترال

نکات ضروری برای نصب سانترال

 • نکته اول: انتخاب مکان مناسب برای نصب سانترال

اول باید محل مناسبی برای قرار گیری دستگاه سانترال روی دیوار مد نظر باشد. این نقطه باید ازسطح  زمین دارای فاصله مناسبی باشد تا گرد و رطوبت و خاک کمتری به سانترال منتقل شود.

 • نکته دوم: تهیه نقشه مخابراتی

 محل مسیر خطوط مخابراتی از ورودی مخابرات تا سانترال و کاربران معین شود . بعد از معین شدن مسیر، باید یک نقشه کامل از شماره خط و رنگ‌بندی خطوط مخابراتی و رنگ‌بندی کابل‌های داخلی تهیه شود.

 • نکته سوم: آرایش پست و سیم بندی داخلی ها

نکته مهم بعدی در نظر گرفتن نحوه سیم‌بندی داخلی‌ها می باشد . یعنی با در نظر گرفتن نوع داخلی که دیجیتال، آنالوگ یا هایبرید و رنگ‌بندی کابل مخابراتی است، زوج سیم‌های مربوط به داخلی‌ها را از مرکزتلفن تا کابل آنفولان و بعد تا پست مخابراتی و در اخر  از پست مخابراتی تا پریز تلفن کاربر انتقال می‌دهیم.

 • نکته چهارم: تجهیزات جانبی و نصب سانترال

در این قسمت بر اساس دستور‌العملی که  در دفترچه راهنمای دستگاه سانترال است ابتدا پایه و پیچ‌های لازم روی دیوار قرار گرفته و بعد دستگاه را در محل خود قرار می‌دهیم.

در صورت وجود تجهیزات جانبی مانند باطری بکاپ و موزیک پشت خط، دستگاه ضبط مکالمات و … این تجهیزات  را در محل خود قرار داده و به سانترال متصل می‌کنیم. بعد از اطمینان از درستی نصب دستگاه و آرایش خطوط، ورود به قسمت بعدی می کنیم.

 • نکته پنجم: تنظیمات  دستگاه سانترال

در این بخش، یکی از دو روش برنامه‌ریزی کامپیوتری و یا تلفنی را باید مد نظر بگیریم و با آماده کردن دفترچه راهنمای برنامه‌ریزی، مراحل انجام تنظیمات را شروع می کنیم. ابتدا تنظیمات عمومی شامل تعیین شماره و تاریخ سیستم و نام داخلی‌ها صورت می گیرد. بعد خطوط شهری بر روی دستگاه،به ترتیب  طبقه بندی می شود  و بر اساس نیاز، کارفرما سطح زنگ‌خور و دسترسی هر خط شهری را برای داخلی‌های مختلف، متصل می‌کند.

برای دریافت هرگونه خدمات نصب و راه اندازی سانترال و مشاوره در خصوص انتخاب بهترین سیستم، فقط کافی است با کارشناسان ما در اعتماد شبکه پرهام  تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی در مورد “خدمات نصب و راه اندازی سانترال

 1. شیرمارکت گفت:

  شما کانال تلگرام هم دارین؟

  1. admin گفت:

   به صفحه تماس با ما مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *