مقالات

خدمات اکتیو شبکه چیست

خدمات اکتیو شبکه

خدمات اکتیو شبکه چیست لیست قیمت خدمات اکتیو شبکه، شرکت پسیو و اکتیو شبکه، فروش تجهیزات شبکه اکتیو ، معرفی تجهیزات اکتیو شبکه، آموزش اکتیو شبکه در این مطلب سعی میکنیم به تمامی سوالات بالا پاسخ مناسب دهیم با ما همراه باشید.

امروزه به اشتراک گذاری اسناد و مدارک در هر سازمان بسیار مورد نیاز می باشد. به طور کلی برای اشتراک گذاری ، شما نیازمند بستر شبکه می باشید . امروزه بستر شبکه در هر سازمان بزرگ و کوچک ، بسیار مهم است .در این مقاله قصد معرفی خدمات اکتیو شبکه را داریم .

خدمات اکتیو شبکه چیست

خدمات اکتیو شبکه

مراحل راه اندازی شبکه :

خدمات پسیو شبکه
خدمات اکتیو شبکه
در مقالات قبلی در مورد خدمات پسیو شبکه کامل توضیح دادیم. در این مقاله به بررسی خدمات اکتیو شیکه می پردازیم .

خدمات اکتیو شبکه های کامپیوتری

اکتیو (active)در لغت به معنای فعال می باشد . به بیانی دیگر خدمات اکتیو شبکه همان فعالیت های نرم افزاری و پیکربندی دستگاه ها می باشند . برای استفاده از دستگاه های سخت افزاری مانند روتر ، سوئیچ و … شما نیازمند یکسری تنظیمات و پیکربندی می باشید . خدمات active شبکه به فعالیت هائی گفته می شود که بر روی تجهیزات سخت افزاری شبکه اعمال می شود .

مراحل اکتیو شبکه

پیکربندی کلیه تجهیزات و دستگاه ها شامل سوئیچ ، روتر ، فایروال و … .
نصب سیستم عامل سرور مانند Windows Server و … .
نصب سرویس های تحت شبکه مانند Domain ، DHCP و … .
نصب نرم افزار های تحت شبکه همچون : آنتی ویروس ، SQL Server و … .
اجرای مجازی سازی
به طور کلی پس از راه اندازی خدمات پسیو شبکه ، نوبت به آخرین مرحله از راه اندازی شبکه می رسد . خدمات اکتیو آخرین مرحله از راه اندازی یک شبکه کامپیوتری می باشد . تمامی اهداف و نیازهای ما در این مرحله برآورده خواهد شد.پس از راه اندازی و تنظیم دستگاه های موجود، شبکه قابل استفاده می باشد. نگهداری و پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری مرحله بعدی از شبکه های کامپیوتری می باشد .

خدمات اکتیو شبکه اعتماد شبکه پرهام

اکتیو شبکه چیست

پشتیبانی شبکه چیست ؟

به طور کلی به کلیه فعالیت ها در حوزه خدمات شبکه گفته می شود ،که در جهت حفظ و نگهداری و رفع مشکلات شبکه های کامپیوتری صورت می گیرد.

پشتیبانی شبکه شامل چیست؟

سطح سخت افزاری شبکه :مانند سرور،تجهیزات الکترونیکی و یا در سطح زیر ساخت های شبکه مانند کابل شبکه،رک و …
سطح نرم افزاری شبکه :مانند سرویس های شبکه ، سیستم عامل و …
در این صورت هر سازمان برای حفظ و نگهداری سیستم های کامپیوتری و تجهیزات شبکه ، با مسائل مختلفی رو به رو است. از یک طرف در این گونه سازمان ها ، معمولا دانش لازم برای مشکلات پیش آمده وجود ندارد .از طرف دیگر امکان استخدام نیروی متخصص بعنوان یک کارمند به دلایل مختلف از جمله هزینه بالا و … وجود ندارد . با این تفاسیر نیاز کارفرمایان و شرکت های پشتیبانی برای رفع مشکلات شبکه محسوس می شود .

فعالیت های اکتیو شبکه

  • نگهداری و رفع ایرادات احتمالی شبکه
  • آینده نگری جهت ارتقاء تجهیزات مورد نظر
  • هدف اصلی در حفظ و نگهداری شبکه

در حفظ و نگهداری شبکه ، باید تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری شبکه به صورت کامل مستندسازی شود . به بیانی دیگر ، کلیه تجهیزات به کار رفته (مانند کامپیوترها ، سرور ، سوئیچ و …) به همراه تجهیزات زیرساختی (مانند کابل ها ، داکت ، رک ، پچ پنل و …) مستندسازی شده و نقشه شبکه در آن مشخص گردد. تا در هنگام بروز مشکل در ارتباطات شبکه ، با استفاده از نقشه شبکه بتوان آن مشکل را رفع نمود. انجام این کار یکی از مهمترین بخش های پشتیبانی شبکه می باشد . داشتن اطلاعات شبکه به صورت مکتوب می تواند یک آگاهی نسبی از وضعیت شبکه به ما بدهد. به خصوص در بخش پشتیبانی شبکه . نداشتن اطلاعات مستندسازی شده ، یکی از مشکلات و معضلات بزرگ شرکت ها در بحث نگهداری از شبکه می باشد . هر چقدر وسعت شبکه بیشتر باشد ، احساس نیاز به این اسناد بیشتر است . عدم وجود این گونه اطلاعات ضربه سنگینی به سازمان مربوطه می زند . هدر رفتن زمان و بار مالی زیاد ، تنها بخشی از معایب عدم استفاده از مستندات شبکه می باشد .

خدمات اکتیو شبکه

خدمات اکتیو شبکه در تهران

نکات مهم در پشتیبانی شبکه

مستندسازی تجهیزات و سرویس ها
تهیه گزارش از سرویس های موجود در شبکه
بررسی صحت عملکرد سرویس ها و نرم افزارهای شبکه
دریافت اطلاعات از کاربران در رابطه با نحوه عملکرد تجهیزاتی که با آن ها سر و کار دارند .

رفع مشکلات شبکه

اگر به دلایلی مختلف مشکلاتی برای شبکه شما به وجود بیاید، وظیفه رفع این مشکلات با کارشناسان شبکه است . حل و فصل اینگونه مشکلات در سریعترین زمان ممکن اهمیت زیادی دارد. زیرا اغلب این مشکلات باعث می شود یک یا چند نفر در مجموعه نتوانند به راحتی  و کامل کارهای خود را انجام دهند. این امر باعث بروز مشکلات و ضرر و زیان های زیادی برای مجموعه می گردد . رفع مشکلات شبکه معمولا به دو صورت حضوری و یا از راه دور انجام می گردد.

۱-کارشناس شبکه به صورت حضوری به کاربر مراجعه می کنند و از نزدیک به حل مشکلات می پردازند.

۲-کارشناسان از راه دور توسط نرم افزارهای مخصوص این کار ، اقدام به حل مشکلات می کنند.

آینده نگری در شبکه

یکی از مسئولیت های قسمت پشتیبانی شبکه در یک سازمان ، بررسی نیازهای آینده آن مجموعه است.

نیازهای معمول شبکه در آینده :

تغییرات بزرگ و کوچک در شبکه
ارتقا ویا تعویض سیستم ها
تعمیرات و یا تعویض تجهیزات
افزایش دادن سطح امنیت شبکه ها
و …
آینده نگری در انتخاب تجهیزات شبکه جهت بهبود نیازهای آینده مجموعه ،قسمت بسیار مهمی از راه اندازی یک شبکه است . با انتخابی درست در خرید تجهیزات شبکه می شود از بروز مشکلات زیادی در آینده جلوگیری کرد .

تعرفه خدمات اکتیو شبکه

برای دریافت تعرفه خدمات اکتیو شبکه میتوانید با شماره های ما در شرکت اعتماد شبکه پرهام در ارتباط باشید و یا از طریق ایمیل در خواست ارسال تعرفه نمایید.

نوشته های مرتبط

1 نظر در “خدمات اکتیو شبکه چیست

دیدگاهتان را بنویسید