شرکت خدمات شبکه

شرکت خدمات شبکه اعتماد شبکه پرهام با سال ها سابقه فعالیت در حوزه شبکه و خدمات شبکه در تهران و ایران ، با تیم کار آزموده و متخصص، به منظور ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات خود سعی مینماید با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کار آزموده در زمینه خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری ، فعالیت خود را همواره دنبال نماید. فعالیت ما در زمینه سخت افزار ، نرم افزار، اکتیو و پسیو شبکه می باشدو در همین راستا با شرکت ها و سازمان ها همکاری مستمر داشته و با ارائه خدمات مشاوره و طراحی و اجرای پروژه های شبکه و دیتا سنتر ، سرویس و نگهداری ان ها تجارت بسیاری را کسب نموده ایم.

خدمات شبکه در تهران

خدمات شبکه کامپیوتری

ما در اعتماد شبکه پرهام با توجه به سابقه چندین ساله خود، خدمات متفاوتی را ارائه می دهیم و تیم کارشناسی اعتماد شبکه پرهام همیشه به دنبال استفاده از تکنولوژی های روز دنیا  و خدمات شبکه ای متفاوت برای ارائه خدماتی بهتر و شایسته تر برای سازمانها و شرکتهای طرف قرارداد خود است و این پیشروی در ارائه خدمات شبکه در تیم اعتماد شبکه پرهام باعث شده است تا از رقبای خود در این امر پیشی بگیرد. ما در اعتماد شبکه پرهام  خدمات ارائه شده را به موارد زیر تقسیم بندی کرده ایم و تمام سعی خود را به کار برده ایم تا در هر قسمت از خدمات ذیل پیشرو باشیم:

1. خدمات زیر ساخت شبکه

2. خدمات پسیو شبکه

3. خدمات اکتیو شبکه

4. نصب و راه اندازی و پشتیبانی دوربین مدار بسته

5. خدمات voip

6. راه اندازی سیستم ذخیره ساز اطلاعات

7. امنیت شبکه

8. دورکاری تحت وب

9. اعزام حضوری کارشناس شبکه

10. خدمات پشتیبانی

11. خدمات مشاوره

12. خدمات آموزشی

شرکت کامپیوتری خدمات شبکه

خدمات زیرساخت شبکه در واقع به خدماتی گفته می شود که به شما کمک می کنید یک شبکه را طراحی، پیاده سازی و اجرا کنید. در واقع به اجزای سخت افزاری و نرم افزاری شبکه که به منظور اتصال نود های شبکه به یکدیگر استفاده می شود زیرساخت شبکه نامیده می شود. خدمات زیر ساخت شبکه فرآیندی است که در آن ابتدا به طراحی شبکه پرداخته و بعد از آن با بهره گیری از سخت افزارهای مختلف که شامل کابل های شبکه، سرورها، روترهای ، سوئیچ و سایر عناصر شبکه پیاده سازی و اجرای آن اقدام می کنید.

طراحی یک شبکه با کمک سخت افزار و نرم افزار های مربوطه استفاده از تجهیزات پسیو مانند کابل ها، سوکت ها، پریزهای شبکه، رک، پچ کورد، پچ پنل، سوییچ و … با طراحی مناسب جهت کاهش قیمت پسیو شبکه خدمات زیرساخت شبکه شامل نصب و راه اندازی و همچنین عیب یابی تجهیزات اکتیو شامل روترها ، سوئیچ ها و سیستم ها و … می شود.

نصب و راه اندازی لوازم جانبی شبکه مانند اسکنر ، سرور ، چاپگر و فکس و …

پیاده سازی و اجرای شبکه و همچنین نگهداری شبکه

پیاده سازی شبکه بیسیم و تمامی موارد مربوط به آن

راه اندازی شبکه های vpn یا شبکه خصوصی مجازی

عیب یابی و همچنین تجزیه و تحلیل شبکه

عملیات مربوط به پیکربندی فایروال و آنتی ویروس ها برای حفظ امنیت بیشتر شبکه

شرکت خدمات شبکه

خدمات پسیو شبکه

منظور از خدمات پسیو (passive) یا غیرفعال شبکه همان کابل کشی شبکه است. خدمات پسیو به عنوان رکن اصلی یک شبکه مورد استفاده قرار میگیرد؛ لذا بدون وجود این خدمات امکان راه اندازی شبکه امکان پذیر نخواهد بود. سرعت یک شبکه به شدت به نوع سیستم کابلی و تجهیزات آن شبکه بستگی دارد. برخی از خدمات پسیو شبکه عبارتند از:

1.تحلیل و طراحی کامل پروژه شامل نقشه ترانکینگ و کابل کشی، موقعیت نود های شبکه  و غیره می‌باشد

2.تهیه نقشه و مستند سازی کلیه کارهایی که انجام خواهد شد

3.نصب ترانکینگ و داکتینگ منظم با استانداردهای لازم

4.کابل کشی شبکه ، فیبر نوری، تلفن، برق و UPS

5.اجرا و راه اندازی اتاق سرور و مرکز داده طبقات با تجهیزات راستاندارد روز دنیا

6.راه اندازی تلفن سانترال و خطوط فیبر نوری

7.نصب و آرایش انواع رک های دیواری و ایستاده

خدمات اکتیو شبکه

خدمات اکتیو شبکه، از جمله خدماتی است که برای پیاده سازی کامل یک شبکه به آن نیاز خواهیم داشت. خدمات اکتیو شبکه به خدماتی مانند نصب نرم افزار ها، آنتی ویروس شبکه، پیکربندی تجهیزات شبکه و مواردی از این دست گفته می‌شود. هر شبکه‌ای متناسب با نیاز ها خدمات اکتیو مختلفی می‌خواهد و نمی‌تواند بدون نیاز سنجی خدمات شبکه اقدام به انجام خدمات اکتیو پرداخت. هزینه خدمات active به میزان نفر ساعت کار و همچنین میزان تخصصی بودن خدمت مورد نیاز بستگی دارد.

1. تنظیم و پیکربندی تمامی تجهیزات اکتیو شبکه مانند: سرور، سوئیچ، روتر، مودم، اکسس پوینت، پرینتر ها، فایروال و …

2. نصب سیستم عامل‌های کلاینت و سرور و تنظیمات آنها

3. نصب و راه‌ اندازی سرویس‌های تحت شبکه

4. نصب و راه‌ اندازی نرم‌افزاری‌های تحت شبکه

5. انجام تنظیمات و پیکربندی جهت کنترل و مدیریت یکپارچه سیستم‌ها، اکانت‌ها، فایل‌ها و …

6. راه اندازی مدیریت اینترنت، یوزرها و مدیریت پهنای باند

7. نصب و راه‌ اندازی سرویس‌های ایمیل

8. بک آپ گیری از سرور

9. نصب و پیکربندی فایروال

10. انجام تمام خدمات مربوط به حوزه اکتیو شبکه

نصب و راه اندازی و پشتیبانی دوربین مدار بسته

دوربین های مداربسته جهت امنیت و کنترل تردد بکار می روند و در محیط های شلوغ کاربرد یادی دارند. این نوع دوربین ها بر اساس نیاز هاو کاربردها به دسته های مختلفی(دوربین های تحت شبکه، انالوگ، دید در شب، بولت، دام و اسپید دام ) تقسیم بندی می شوند. یکی از ویژگی های نظارت تصویری این است که میتوان تصاویر دوربین ها را در مناطقی دورتر حتی در خارج از یک شهر یا کشور از طریق شبکه و اینترنت مشاهده و کنترل نمود. این قابلیت باعث میشود در مکان هایی که امکان حضور نداریم بتوانیم نظارت بیشتری داشته باشیم.

افرادی که میخواهند نصب دوربین مداربسته را آموزش ببینند لازم است که اطلاعاتی درباره فروش و همچنین طراحی و راه اندازی اتاق های کنترل و مانیتورینگ و سیستم های کنترل تردد و سیستم انتقال صوت و تصویر بر روی شبکه، اینترنت و تلفن همراه را بدانند. به طور کل عقد قرار داد پشتیبانی و نگهداری دستگاه های سخت افزاری و نرم افزاری بعد از نصب و راه اندازی دوربین مهم است که باید کاربر بتواند انجام دهد.

خدمات voip

شرکت‌هایی که تماس‌های درون سازمانی، شهری و بین‌المللی سروکار دارند و دارای سیستم مدیریت مشتریان هستند از خدمات voip استفاده می کنند. این سرویس در بستر شبکه پیاده سازی شده و می‌توان از تمامی ظرفیت‌های شبکه استفاده کرد و علاوه بر انتقال صوت، دیتا و تصویر را نیز به نحو احسن انتقال می دهد. به همین دلیل راه‌اندازی ویپ شامل امکانات جذاب و مختلف می‌باشد که موجب استفاده شرکت‌ها و سازمان ها از این تکنولوژی شده است.

خدمات شبکه

سازمان‌ها با دریافت خدمات ویپ قادر خواهند بود یک مرکز تماس ایجاد کنند و با یکپارچه‌سازی آن با نرم افزار CRM، بازدهی ارتباطات با مشتریان خود را به طور چشم‌گیری افزایش دهند. با پیاده سازی سیستم ویپ امکاناتی مثل صف تماس، پاسخگویی خودکار، صندوق صوتی، نظرسنجی از مشتریان و قابلیت های دیگر می‌توانید به صورت حرفه‌ای ارتباط با مشتریان خود را مدیریت کنید و گامی بلند برای کسب رضایت بیشتر آنها بردارید.

خدمات voip به دلیل آن که در بستر شبکه و اینترنت پیاده سازی می‌شود مشکلات و محدودیت‌های تلفن‌های سنتی را با خود به همراه ندارد. اما در حالت کلی می‌توان مزیت‌های استفاده از خدمات ویپ را به صورت زیر در نظر گرفت.

 • دسترسی آسان و راحت
 • کاهش هزینه‌ها به میزان قابل توجه
 • عدم نیاز به کابل کشی جدید
 • عدم نیاز به شماره جدید برای شعب جدید
 • برقراری تماس بدون محدودیت
 • بالا رفتن کیفیت تماس‌های برقراری
 • و…

امنیت شبکه

امنیت شبکه یک اصطلاح گسترده است که شامل بسیاری از فناوری‌ها، دستگاه‌ها و فرایندهای مختلف می‌شود. Network security یا امنیت شبکه به مجموعه‌ای از قوانین و تنظیماتی گفته می‌شود که برای محافظت از یکپارچگی، محرمانه بودن و دسترسی شبکه‌ها و داده‌های رایانه‌ای با استفاده از فناوری‌های نرم افزاری و سخت‌افزاری طراحی شده است.

در واقع امنیت شبکه به حفاظت از زیرساخت‌های زیربنایی شبکه در برابر هرگونه دسترسی غیرمجاز، سوء استفاده از اطلاعات یا سرقت گفته می‌شود. این موضوع شامل ایجاد یک زیرساخت برای دستگاه‌ها، برنامه‌ها، کاربران و برنامه‌های کاربردی به شیوه‌ای ایمن است. استفاده از مفاهیم و کاربردهای امنیت شبکه بسیار مهم بوده و حفظ اطلاعات مهم و حیاتی کمک می‌کند.

تنها چند دقیقه قطع شدن شبکه می‌تواند باعث اختلال گسترده و خسارت بسیار زیاد به سازمان شود، به همین دلیل انجام اقدامات امنیتی بسیار ضروری است. هر سازمانی، صرف نظر از اندازه، صنعت یا زیرساخت‌ها، به درجه‌ای از راه حل‌های امنیت شبکه نیاز دارد تا از در مقابل تهدیدهای مختلف سایبری در امان بماند.

موارد زیر جزو اساسی ترین مباحث و راهکارهای کنترل امنیت در انواع مقیاس ها است. البته برخی موارد در مقیاس های کوچکتر قابل حذف هستند اما اگر امنیت اهمیت بالایی دارد بهتر است بر روی تمامی موارد زیر کار شود:

 • Access control به معنی کنترل دسترسی
 • Antivirus and antimalware software به معنی نرم افزارهای مقابله با ویروس و بدافزار
 • Application security به معنی امنیت نرم افزار
 • Behavioral analytics به معنی تحلیل عملکرد و تعیین معیارها
 • Data loss prevention به معنی جلوگیری از دست رفتن اطلاعات
 • Email security به معنی امنیت ایمیل
 • Firewalls به معنی دیوار آتش (نرم افزاری و سخت افزاری)
 • Mobile device security به معنی امنیت دستگاه تلفن همراه
 • Network segmentation به معنی تقسیم بندی شبکه
 • Security information and event management به معنی اطلاعات امنیتی و مدیریت رویداد
 • VPN مخفف Virtual private network به معنی شبکه خصوصی مجازی
 • Web security به معنی امنیت وب
 • Wireless security به معنی امنیت شبکه بی سیم

خدمات شبکه در تهران

پشتیبانی شبکه به مجموعه خدماتی که در جهت حفظ و نگهداری، رفع ایراد و اشکالات احتمالی و بالا بردن ضریب امنیت و پایداری زیرساخت و تجهیزات شبکه، نرم افزار و اطلاعات یک شرکت و یا سازمان، انجام می گردد گفته می شود. پشتیبان شبکه نیز به فرد یا شرکتی که مجموعه فعالیت های فوق را مدیریت می کند گفته می شود. پشتیبان شبکه می تواند یک فرد و یا یک شرکت متخصص باشد که در حوزه پشتیبانی شبکه مهارت و تخصص دارد. مدیریت و نگهداری از شبکه های کامپیوتری باید توسط افراد مجرب و با تجربه انجام شود تا خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار و نگهداری از سیستم ها به بهترین نحو ممکن صورت پذیرد.

تمامی تجهیزاتی که در شبکه به کارگرفته شده اند، باید به صورت دوره ای بررسی و عیب یابی شوند. شما با دریافت خدمات پشتیبانی از مشکلات احتمالی خرابی و قطعی شبکه پیشگیری می‌ کنید و قبل از بروز مشکل آن را رفع می کنید. در صورت وقوع مشکل نیز تیم پشتیبان اعتماد شبکه پرهام به سرعت وارد عمل می شود و مشکل شما را حل می کند. سرویس های دوره ای شبکه سبب می‌ شود که مشکلات احتمالی در کوتاه‌ ترین زمان ممکن برطرف شود و شبکه در بهترین حالت قرار داشته باشد.